İstanbul’da ulaşımın sürdürülebilirliği tartışılacak

Etkinliğin ana konuşmacısı Zipcar’ın kurucusu Robin Chase olacak

10 Mart 2017

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler tarafından ulaşımda sürdürülebilir çözümlerin neler olabileceğinin tartışılacağı bir etkinlik düzenleyecek.

22 Mart 2017, Çarşamba günü İstanbul’da İTÜ Maslak kampüsünde düzenlenecek olan etkinliğe Times’ın en etkili 100 kişi arasında gösterdiği Zipcar ve Buzzcar gibi ulaştırma alanında yenilikçi iş modellerinin kurucusu, WRI’ın danışma kurulu üyesi ve ”Peers Inc.: İnsanlar ve platformlar nasıl işbirliği ekonomisini geliştiriyor ve kapitalizmi yeniden kuruyorlar”  kitabının yazarı Robin Chase “Ulaşımda Akıllı ve İnovatif İş Modelleri” başlıklı bir konuşma yapacak.

Chase’in konuşmasından sonra WRI Ross Sürdürülebilir Şehirler Merkezi Strateji ve Global Politikalar Direktörü Holger Dalkmann, sürdürülebilir yeni hareketlilik üzerine küresel ölçekte yaptıkları çalışma hakkında bilgi verecek.

Programın devamında ise WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Direktörü Arzu Tekir‘in moderatörlüğünü üstlendiği “Sürdürülebilir Yeni Hareketlilik Paneli” gerçekleştirilecek.

Panelde F+ Ventures Genel Müdürü Egemen Alpay, Aslanoba Capital Kurucu Ortağı Cankut Durgun, Otokoç Otomotiv Araç Kiralama Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici, Garajyeri.com Kurucusu Arda Aşkın, Volt Kurucusu Ali Halabi ve İSBAK AŞ Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gündoğan deneyim ve fikirlerini paylaşacak.

F+ Ventures, Galata Business Angels, İTÜ Magnet, Marketing Türkiye ve Zipcar’ın desteğiyle düzenlenen yarım günlük konferansa özellikle akıllı ulaşım ve otomobil teknolojileri üzerine çalışan girişimcilerin, yatırımcıların, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarından ilgili kişilerin katılım göstermesi bekleniyor.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe buradan kayıt yapılabiliyor.