İstanbul’da Sürdürülebilir Enerji Yürüyüşü

“Avrupa Sürdürülebillir Enerji Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “İstanbul Büyük Enerji Yürüyüşü” düzenlenecek

4 Mart 2010

Avrupa Komisyonu tarafından 2005 yılında başlatılan “Sürdürülebilir Enerji Avrupa Kampanyası”‘nın bu yıl dördüncüsü olarak düzenlenecek olan ana etkinliği “Avrupa Sürdürülebilir Enerji Haftası” 22-26 Mart tarihlerinde Brüksel başta olmak üzere Avrupanın bir çok farklı şehrinde düzenleniyor. İlgili etkinlik çatısı altında, bu etkinliğe dünyada en çok yakışan şehrin 2010 Kültür Başkenti İstanbul olacağı düşüncesi ile 26 mart 2010 tarihinde Taksim’de “İstanbul Büyük Enerji Yürüyüşü” düzenleniyor.

Etkinlik komitesi tarafından yapılan açıklamada ülkemiz için bir ilk olacak olan bu etkinliğin, sürdürülebilir enerjinin anlamını ve önemini enerji sektörünün bütün üyelerine bir kez daha duyurmak, daha da önemlisi halkımıza anlatmak ve toplumda farkındalığı arttırmak amacıyla, enerji sektörümüzün bütün üyelerinin bir araya getirilerek gerçekleştirilmesinin hedeflendiği belirtiliyor.

Açıklamaya ilgili etkinliğe, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere kamu ve akademik kuruluşlarının hem çalışanları hem de güneş-hidrojen arabaları gibi projeleri ile katılımlarının yanında, yazılı-görsel basının ve enerji alanındaki özel sektör firmalarının da katılımlarının beklendiği de ilave edildi.

Yaklaşan Etkinlikler

Tümünü gör