İstanbul’da offshore rüzgar çalıştayı düzenlenecek

Etkinlik TÜREB, WindEurope ve 3E işbirliği ile gerçekleşecek

9 Temmuz 2018

Etkinlik TÜREB, WindEurope ve 3E işbirliği ile gerçekleşecek

23 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek Türkiye’nin kıyı ötesi rüzgar enerjisi alanındaki ilk kapasite tahsis yarışması öncesinde Türkiye ve Avrupa rüzgar enerjisi sektörü temsilcilerini İstanbul’da bir araya getirecek bir çalıştay düzenlenecek.

Çalıştay Avrupa Rüzgar Enerjisi Birliği (WindEurope), Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) destekleri ve Brüksel merkezli danışmanlık kuruluşu 3E işbirliği ile 12 Temmuz Günü 09:30 ile 16:30 saatleri arasında İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

3E’den yapılan açıklamaya göre çalıştayda bu alandaki son sektörel gelişmeler, Avrupa’daki genel durum, teknoloji ve risk analizindeki son ilerlemeler ve finansman gibi başlıkların sektörün önde gelen temsilcileri ile birlikte masaya yatırılması amaçlanıyor.

Çalıştayda TÜREB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Serdar Ataseven ve WindEurope temsilcisi – Enerji ve İklim Değişimi Danışmanı Diletta Zeni birer konuşma yaparak Türkiye ve Avrupa’daki kıyı ötesi rüzgar enerjisi konjonktürünü ele alacak.

Etkinlikte 3E temsilcileri Barış Adiloğlu (Rüzgar Enerjisi Takım Lideri ve Offshore Rüzgar Enerjisi Uzmanı) ve Achim Woyte (Şebekeler ve Piyasalar Departmanı, Stratejik Danışman) bu projelerin, proje
geliştirme, teknoloji seçimi ve şebekeye alma gibi aşamaları konusunda katılımcıları bilgilendirecekler.

Çalıştayda ayrıca, gemi ve deniz mühendisliği alanlarında sektöründe lider Belçika merkezli DEME firmasının Yatırım Direktörü Herbert Jost, offshore rüzgar projelerinin gerçekleştirilmesinde karşılaşılan durumları konu alan bir sunum yapacak.

Çalıştay, katılımcıları arasında TÜREB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Erden, WindEurope Enerji ve İklim Değişimi Danışmanı Diletta Zeni, DEME Yatırım Direktörü Herbert Jost, 3E’nin CEO’su Geert Palmers ve 3E Türkiye İş Geliştirme Uzmanı Sena Serhadlıoğlu’nun bulunacağı bir panel ile sona erecek.

Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt gerekliliği bulunmakta.

Çalıştayın programına ve kayıt için gerekli bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.