ISES Başkan Yardımcılığı görevine ilk defa Türkiye’den bir üye seçildi

Dr. Kemal Gani Bayraktar 110’dan fazla ülkede temsil edilen ISES’in Başkan Yardımcılığı görevine seçildi

10 Şubat 2020

Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu (ISES) 2020-2021 döneminde görev yapacak yeni yönetim kurulu üyelerini belirlendi.

ISES tarafından yapılan açıklamaya göre topluluğun Başkan Yardımcılığı görevine Dr. Kemal Gani Bayraktar seçildi.

1954 yılında kurulan, kar amacı gütmeyen ve Birleşmiş Milletler tarafından da onaylanmış bir sivil toplum kuruluşu olan ISES gerek yenilenebilir gerekse de güneş enerjisi alanındaki en köklü sivil toplum örgütlerinden biri konumunda.

Halihazırda dünyanın 110’dan farklı ülkesinde temsilcisi bulunan topluluk, Türkiye’de de GÜNDER tarafından temsil ediliyor.

Dr. Kemal Gani Bayraktar kimdir?

Dr. Kemal Gani Bayraktar, makina mühendisi olarak enerji alanında geçmişi olup, bölgedeki lider yalıtım üreticisi İzocam’ın Pazarlama Direktörüdür. Çeşitli AB fonlu araştırma projelerinde ve UNDP tarafından desteklenen kalkınma projelerinde görev almıştır. Enerji teknolojileri ve güneş enerjisi, yalıtım ve inşaat teknolojileri, çevre ve iklim değişikliği, düşük karbon ekonomisi, yenilikçilik, sürdürülebilirlik, kümelenme, küresel ortaklıklar ve mesleki eğitim ilgi alanları arasındadır.

Çerçeve düzenleyici mevzuat çalışmalarına etkin katılmakta ve STK’larda aktif görev almaktadır. İMSAD, İZODER, PANELDER, IAEE, Temiz Enerji Vakfı üyesi olup; GÜNDER Türkiye Güneş Enerjisi Derneği Yönetim Kurulu Geçmiş Dönem Başkanı, ISES Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Başkan Yardımcısı, REHVA Avrupa Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve TTMD Türk Tesisat Mühendisleri Yönetim Kurulu Başkanı sorumluluklarını yürütmektedir. Uluslararası Enerji Ajansı Güneşle Isıtma Soğutma Teknoloji İşbirliği Programı’nda Yürütme Kurulu Üyesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni de temsil etmektedir.