H&M Türkiye ikinci el alışveriş etkinliği düzenleyecek

Etkinlik çevrim içi olarak gerçekleştirilecek

17 Aralık 2020

İsveç merkezli perakende giyim ürünleri şirketi H&M’nin Türkiye birimi H&M Türkiye modada döngüsel ekonomiye dikkat çekmek için çevrim içi bir etkinlik düzenleneceğini açıkladı.

Açıklamada 17-20 Aralık 2020 tarihlerinde modayipaylas.com adresinde oluşturulan platform üzerinde düzenlenecek etkinliğin dijital sürdürülebilirlik sergisi ile birlikte aralarında tasarımcı, iş kadını, sanatçı ve moda dünyasından 48 kadının gardıroplarından seçtikleri ürünlerin satılacağı ikinci el alışveriş etkinliğinden oluşacağı bildirildi.

H&M Türkiye açıklamasında platformun amacı olarak da kıyafetlerin geri dönüştürülmesi, hiçbir kaynak kullanmadan alışveriş yapmak ve sürdürülebilir moda geleceği adına hayata geçirilebilecek her bir adımın önemli olduğu başlıklarının geniş kitlelere yayılmasını sağlamak olduğu belirtildi.

H&M etkinlikten elde edilecek tüm geliri ve satış hasılatının %30’u kadar tutarı WWF-Türkiye ile Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı’na bağışlayacak.