Henkel girdi maliyetlerini 3 kat düşürecek

Henkel’in 21. Sürdürülebilirlik Raporu iddialı hedefler ortaya koyuyor

19 Mart 2012

Geçmişi 135 yıl öncesine dayanan, 47 bin çalışanı olan ve 20 yıldır Sürdürülebilirlik Raporu yayınlayan Henkel, 21. Sürdürülebilirlik Raporu’nda 2030 yılına yönelik yeni sürdürülebilirlik stratejisinin ilkelerini belirledi.

Henkel’in bu dönemdeki stratejisinde ana ilkeler ‘daha az tüketerek, daha fazla değer elde etmek’ ve ‘verimliliği üçe katlamak’ olarak belirlenmiş. Ayrıca şirketin yeni sürdürülebilirlik stratejisi, tüm iş birimlerine ve değer zincirine uygulanacak.

Şirketden yapılan açıklamada Henkel’in 2030 yılı itibari ile kazandığı her bir avro için bugünün girdi rakamlarının sadece üçte birini kullanmayı hedeflediği ve  ekolojik ayak izini azaltmak ve sürdürülebilir tüketimi mümkün kılmak için ‘Ürünler’, ‘İş ortakları’ ve ‘Çalışanlar’ unsurlarına odaklanacağı ifade edildi.

Henkel CEO’su Kasper Rorsted açıklanan rapor ile ilgili açıklamasında “Daha az tüketerek, daha fazla değer elde etmenin yollarını bulmalıyız. Sürdürülebilir bir gelişme sağlamak üzere sonraki nesillere karşı olan yükümlülüğümüze ek olarak, sürdürülebilirlik bizim için ekonomik açıdan mantıklı geliyor ve bu önemli bir rekabet faktörüdür. Maliyetleri azaltıyor, yenilik sağlıyor ve geleceğin pazarlarında konumumuzu güçlendiriyor” diye konuştu.

İlgili rapora ulaşmak için buraya tıklayınız.