Hava Kalitesi ve Çevresel Gürültü Kontrolü Eğitimi Gerçekleştirildi

Etkinlik REC Türkiye tarafından gerçekleştirildi

20 Mart 2012

REC Türkiye tarafından, Çevre Alanında Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında, farklı kamu kurumlarında ve kamu niteliği taşıyan temsilciliklerde hava kalitesi ve çevresel gürültünün kontrolü konusunda çalışan uzmanlara konu hakkında bilgi sağlamak amacıyla 13 Mart 2012 tarihinde “Hava Kalitesi ve Çevresel Gürültü Kontrolü Eğitimi” düzenlendiği açıklandı.

Eğitim; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, AB Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kamu temsilcileri ile TOBB temsilcilerinden 46 kişi ile gerçekleştirildi.

Eğitim kapsamında, Prof. Dr. Gülen Güllü “AB Hava Kalitesi Direktifi ve Avrupa İçin Temiz Hava (CAFE)” ile “Ulusal Emisyon Tavanları (NEC) “Direktifleri ilgili bilgilendirme yaparken; Hollanda Çevre Ajansı uzmanı Hans Schmitz ve İrlanda’da özel bir çevre ve danışmanlık şirketinde uzman olan Chris Dilworth ise katılımcılara Çevresel Gürültü Direktifi (END) ile bu direktife göre hazırlanması gereken gürültü haritaları ve ulusal eylem planlarına ilişkin bilgi aktardı.