Hareket 101. rüzgar projesini de tamamladı

Şirketin yer aldığı projelerin gücü 2.630,5 MW oldu

14 Aralık 2017

Proje taşımacılığı ve yük mühendisliği kuruluşu Hareket, bugüne kadar türbinlerinin lojistiğini gerçekleştirdiği rüzgar enerjisi santrallerinin sayısının 101’e ulaştığını açıkladı.

Şirket tarafından konu ile ilgili yayınlanan açıklamaya göre 2007’de Manisa’daki Karakurt RES’in türbinlerinin nakliyesini sağlayarak rüzgar enerjisi sektöründe faaliyet gösteren Hareket, son olarak ise Esenköy Kürekdağı RES projesine hizmet sağladı.

Şirket 10 yıllık bu süreçte toplam 2.630,5 MW’lık elektrik üretim kapasitesine sahip olan RES projelerinde yer aldı ve 2.329 MW‘lık taşıma, 2.150,2 MW‘lık vinç ve 1.303,7 MW‘lık montaj operasyonu gerçekleştirdi.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan Hareket Genel Müdürü Engin Kuzucu şunları söyledi;

“Şu ana kadar Türkiye’de gerçekleştirilen rüzgar enerji yatırımlarının yaklaşık %45’i şirketimiz tarafından taşındı ve montajı yapıldı. Bugüne kadar toplam 2.630,5 MW rüzgar santralinin kurulumuna katkıda bulunduk. Rüzgar enerji yatırımcılarına anahtar teslim hizmet sunmaktayız.

Türkiye dışında 21 ülkede de önemli projelerde yerli ve yabancı şirketlere hizmetler verdik ve vermeye devam ediyoruz. KHL’nin küresel yayın organı International Cranes dergisi tarafından her yıl yayınlanan, dünyanın taşıma kapasitesi en büyük ağır nakliye hizmeti firmalarının listelendiği ICT50 listesinde, 2016 yılında 24. sıraya yerleştik. Dünyanın en büyük firmalarının yer aldığı listede 24. sırada yer alarak Türkiye’ye prestij sağlayan önemli bir başarıya imza atmış olduk.“