GÜYAD TEMSAN CarPort elektrikli araç şarj istasyonu’nun açılışı yapıldı

İstasyonun açılışı pandemi dönemi kısıtlamaları nedeniyle yapılamamıştı

1 Aralık 2022

GÜYAD tarafından pandemiden hemen önce ‘örnek uygulama’ olarak Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş.’ye (TEMSAN) hibe edilen Car-Port elektrikli araç hızlı şarj istasyonunun açılışı sade bir törenle 29 Kasım 2022’de gerçekleştirildi.

Kurum çalışanlarının da yer aldığı törene, Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı ve TEMSAN Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Usta, TEMSAN Genel Müdürü Fatih Öztürk, GÜYAD Başkanı Cem Özkök, GÜYAD Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Tezkan, GÜYAD Genel Sekreteri Berke Aygün ve TEMSAN Genel Müdür Yardımcıları katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan ve istasyonun teknik özellikleri hakkında bilgi veren TEMSAN Genel Müdürü Fatih Öztürk, yenilenebilir kaynaklardan beslenen depolamalı şarj istasyonu ile çeşitli teknik analizlerin de yapılacağını belirterek TEMSAN olarak bu tür uygulamalarla iklim değişikliği ve karbon ayak izinin azaltılması için katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

GÜYAD Başkanı Cem Özkök de, üyelerinin tamamı tüzel kişilik statüsüne haiz olan; Türkiye yenilenebilir enerji üretim kapasitesinin yüzde 90’ından fazlasını temsil eden ve güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerjiye yön veren grup şirketlerinden oluşan GÜYAD’ın benzer öncü çalışmalarını devam ettireceğini kaydetti.

GÜYAD Başkanı Cem Özkök ile TEMSAN Genel Müdürü Fatih Öztürk, yenilenebilir kaynaklardan beslenen depolamalı şarj istasyonunun yerli otomobil markamız TOGG araçlarını da şarj etmek için heyecanla beklediklerini de dile getirdiler.