GoodWe hibrit invertör segmentinde pazar lideri oldu

WoodMackenzie çalışmasına göre şirketin küresel pazar payı %15’e ulaştı

22 Mayıs 2020

Solar invertör ve enerji depolama ürünleri üreticisi Goodwe küresel hibrit invertör pazarında ilk sıraya yükseldiğini açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada dünyanın önde gelen pazar araştırma kuruluşlarından WoodMackenzie‘nin 2019 yılı küresel fotovoltaik invertör pazarına yönelik araştırma çalışmasında[1] GoodWe’nin hibrit invertör segmentinde %15’lik pay ile lider konuma yükseldiğinin tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada GoodWe’nin 2014 yılında başladığı enerji depolama alanındaki Ar-Ge faaliyetlerini halihazırda 200’den fazla araştırmacı ile sürdürmekte olduğu da ifade edildi.

Açıklamadaki ayrıca şirketin enerji depolama alanına yönelik tek fazlı ve üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı, DC bağlantılı ve AC bağlantılı retrofit çözümleri içeren 3kW’dan 100kW’a kadar kapsamlı bir portföyü bulunduğu, sektörün önde gelen küresel distribütörleri arasında olan Krannich Solar, Voltalia, Memodo gibi şirketler ile de stratejik işbirliği anlaşmaları imzaladığı bilgileri de paylaşıldı.

GoodWe CEO’su Daniel Huang ise açıklamadaki değerlendirmesinde şirket olarak güneş enerjisi pazarına yüksek kaliteli invertörler sunmanın rekabet avantajı yaratmadaki önemine ve enerji dönüşümüne sağladığı katkının bilincinde olduklarına vurgu yaptı.

Hibrit invertörler enerji depolama özellikleri sayesinde elektrik kesintileri ve şebeke elektriğindeki dengesizlik yaşanması durumunda konut ve binalardaki cihazları koruyucu işlev görürken aynı zamanda bağlı oldukları güneş panellerinin tüketimden fazla üretim gerçekleştirdikleri dönemde depoladıkları elektriğin daha sonra kullanılmasını veya şebekeye geri verilmesini sağlayabiliyorlar.

 


[1] Global solar PV inverter market shares and trends 2019