Form Temiz Enerji’den Yeni Distribütörlük

Form Temiz Enerji’nin Tyco Electronics ürünlerinin distribütörlüğünü aldığı açıklandı

16 Mart 2010

Türkiye güneş enerjisi sektörünün önde gelen firmalarından Form Temiz Enerji’nin Amerika merkezli elektronik malzeme üreticisi Tyco Electronics şirketi ile 1 Mart 2010 tarihinde geçerli olmak üzere iş birliği anlaşması imzaladığı belirtildi.

Form Temiz Enerji’den yapılan açıklamada bu anlaşma ile birlikte şirketin Tyco Electronics’in güneş enerjisi sistemlerine yönelik kablo ve konnektör ürünlerinin Türkiye çapında yetkili distribütörü olarak atandığı ifade edildi.

Form Temiz Enerji Genel Müdürü Enis Behar, bu iş birlikteliği sonucunda Türkiye yenilebilir enerji pazarı için ihtiyaç olan yüksek verimli kablo ve konnektör ürünlere ulaşmanın artık daha kolay olacağını belirtirken, Tyco Electronics Türkiye ve İsrail Bölge Satış Müdürü Biran Yılmaz da Türkiye pazarında Form Temiz Enerji ile birlikte hızla büyüme planları olduğundan bahsetti.

Kökeni 1940’lı yıllara dayanan Tyco Electronics şirketi 50’den fazla ülkede faaliyet göstermekte ve 25 ülkede üretim merkezleri bulunmakta. Şirket 78.000’den fazla çalışanı ile endüstriyel ve tüketici elektroniğinden, denizaltı iletişim kablolarına kadar 450.000’den fazla farklı ürün üretiyor.