EPDK şarj noktaları için uygulama geliştirdi

Uygulama sayesinde tüm şarj noktalarının bilgilerine ulaşılabilecek

28 Nisan 2023

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrikli araç kullanıcıları için mobil cihazlar için Serbest Erişim Platformu – Şarj@TR uygulamasını geliştirdiğini duyurdu.

Uygulama kurum tarafından halihazırda 126 olan şarj ağı işletmeci lisansı alarak şarj hizmeti sunan şirketlerin verileri kullanılarak hazırlandı.

Kurumun açıklamasında halka açık şarj istasyonlarının coğrafi konumları, şarj ünitelerine ait soket sayıları, tipleri ve güçleri ile müsaitlik durumları, ödeme yöntemleri ve şarj hizmeti fiyatına ilişkin bilgilerin görüntülenebileceği uygulama sayesinde kullanıcıların elektrikli araçlarını nerede şarj edecekleri endişesi yaşamadan yolculuklarını planlama imkanına sahip olacağı ifade edildi.

Bununla birlikte bir şarj istasyonunda rezervasyon yapmak isteyen elektrikli araç kullanıcıları da uygulama üzerinden bu hizmeti veren şirketlere ait rezervasyon sayfalarına erişerek rezervasyonlarını yapabilecek.

Kullanılan şarj istasyonunda bir sorun yaşanması durumunda ise uygulama üzerinden ilgili şirkete ait öneri ve şikâyet sayfasına ulaşılarak öneriler ve sorunlar iletilebilecek.

Şarj@TR Mobil Uygulama Bağlantıları

App Store

Google Play