Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı’na Oğuz Can atandı

Başkanlık 10 Ocak 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulmuştu

15 Mart 2019

Enerji İşleri Genel Müdürlüğü, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı görevine Dr. Oğuz Can vekaleten atandı.

10 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 27 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulan başkanlığın görev alanı içinde enerji verimliliği dışında, enerjinin çevre, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik alanı ile olan ilişkisine yönelik faaliyetler yürütmek de bulunuyor.

Dr. Oğuz CAN, Enerji Bakanlığı yapılanmasında 10 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yapılan değişiklikten önce mevcut bulunan Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü’nün Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Oğuz CAN, aynı üniversiteden Enerji dalında Yüksek Lisans derecesi almıştı.

Doktorasını Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Ana Bilim Dalından alan Oğuz Can’ın Akıllı Ulaşım sistemleri, Yenilenebilir Enerji, Atık Yönetimi ve İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik alanlarında seminer, bildiri ve yayınları da bulunmaktadır.

Profesyonel iş hayatında sırasıyla; İsbak AŞ. Ar-Ge Müdürü, İstanbul Enerji A.Ş. Etüt ve Proje Müdürü, İSTAÇ A.Ş. Sistem Geliştirme Müdürü ve Recydia A.Ş. Genel Müdürü görevlerinde bulunmuştur. Sureko ve Recydia A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliklerinde de bulunan OĞuz CAN, çeşitli sektörel STK’larda kurucu üye, Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Sekreter olarak da görev yapmıştır.