Enerji Verimliliği Forumu’nun Açılışı Yarın Yapılıyor

 “31. Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında düzenlenen 3.Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nın açılışı yarın

11 Ocak 2012

Sektörel Fuarcılık tarafından “31. Enerji Verimliliği Haftası” kapsamında düzenlenen 3.Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nın açılışı Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız’ın katılımı ile yarın (12 Ocak 2012) yapılacak.

WOW İstanbul’da düzenlenecek olan etkinliğin açılış törenine Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Genel Müdür Vekili Yusuf Yazar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Soğancı ve Sektörel Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Bulak katılacak.

Açılışın ardından Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında (SENVER-12) yarışan ve dereceye giren proje sahibi kurumlara  Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması (SEVAP), Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) ve Enerji Verimli Ürün (EVÜ) olmak üzere üç kategoride verilecek ödüller için bir tören düzenlenecek.

Endüstriyel işletmeler arasında bilgi alışverişinin artırılması, enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla her yıl düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmaları (SENVER) çalışmasında, enerji verimliliğinin artırılmasına katkıda bulunan endüstriyel işletmelerin uyguladıkları verimlilik artırıcı projelerin ve ürettikleri enerji verimli ürünlerin kamuoyuna duyurulması ve teşvik edilmesi kriterlerine dikkat ediliyor.