Enerji Bakanlığı VAP başvuruları ile ilgili duyuru yayınladı

Başvurular bu yıldan başlayarak internet üzerinden yapılacak

6 Şubat 2021

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 2021 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları için duyuru yayınladı.

Açıklamada Verimlilik Artıcı Proje başvurularının bu yıldan itibaren evdes.enerji.gov.tr alan adı üzerinden yılın tüm günlerinden yapılacağı bildirildi.

Bununla birlikte 2021 öncesinde yapılan başvurular ile ilgili süreçler ise eski sistem üzerinden yapılmaya devam edilecek.

VAP desteklerinden yararlanmak isteyen endüstriyel işletmelerin, enerji yöneticisi sertifikasına sahip birisini enerji yöneticisi olarak görevlendirmesi, son üç yıla ait yıllık toplam enerji tüketimlerinin ortalamasının beşyüz TEP ve üzeri olması ve bu bilgilerin Bakanlık veri tabanına girilmesi ile belgelendirmeye esas olan yürürlükteki ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı belgesine sahip olunması veya belgelendirme başvurusu yapıldığına dair başvuru yapılan kurum veya kuruluş tarafından düzenlenmiş belge sunma şartlarını taşıması gerektiği de açıklamada yer buldu.

 


[1]  2021 Yılı Verimlilik Artırıcı Proje (VAP) Başvuruları Sadece Elektronik Ortamda Enerji Verimliliği Destek Yönetim Sistemi (EVDES) Üzerinden Alınacaktır