Enerji Bakan Yardımcılığına Abdullah Tancan atandı

Tancan Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürüyordu

17 Temmuz 2018

Tancan Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini sürdürüyordu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Yardımcılığı görevine Abdullah Tancan atandı.

Tancan geçtiğimiz hafta açıklanan yeni kabine öncesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulunuyordu.

Abdullah Tancan kimdir?

1966 yılında Gaziantep’te doğan Abdullah Tancan ilk, orta ve lise eğitimimi Gaziantep’te tamamladı.

9 Eylül Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Elektronik Mühendisi olarak mezun olan Abdullah Tancan 1988 yılında Gaziantep PTT Başmüdürlüğünde Mühendis olarak başladığı çalışma hayatını Şahinbey Telefon Müdür Yardımcısı ve Şehitkamil Telefon Müdürü olarak sürdürdü.

1997 yılından itibaren TEDAŞ Gaziantep Müessese Müdürlüğü’nde Planlama Etüt ve Proje, Müşteriler, Müessese Müdürlüğü ve Yönetim Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunan Tancan 2004 yılından itibaren Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcısı, TEDAŞ’ta Genel Müdür Yardımcısı, Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekeleri Rehabilitasyon Projesi Uygulama Birim Başkanı görevlerini üstlendi.

2010 yılında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na Kurul Üyesi olarak atanan Abdullah Tancan, 2016 yılı Ocak ayında ise T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.