En büyük yerli üretim güneş paneli satış anlaşması imzalandı

CSUN ile KosiFrankensolar arasında 50 MW’lık güneş paneli satış anlaşması imzalandı

3 Haziran 2014

Güneş paneli üreticisi CSUN ile güneş enerjisi şirketi KosiFrankensolar arasında, Türkiye’de gerçekleştirilecek güneş enerjisi projeleri için 50 MW’lık güneş paneli satış anlaşması imzalandığı açıklandı.

CSUN tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada çerçeve anlaşmanın, KosiFrankensolar tarafından Türkiye’de 2014 yılında gerçekleştirilecek lisanssız enerji projeleri için panel tedariğini kapsadığı belirtildi.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan CSUN CEO’su Stephen Cai KosiFrankensolar ile halihazırda çalıştıkları bilgisini verirken, şirketi Avrupa’nın öncü pazarlarına yakın olarak gelişen Türkiye pazarında CSUN için doğru ortak olarak değerlendirdiklerini kaydetti.

KosiFrankensolar Genel Müdürü Bülent Yıldız ise CSUN’ın yakın işbirliğini ve yerli üretim konusundaki çalışmalarını takdirle karşıladıklarını ifade ederken, iki şirket arasındaki iş ortaklığının güzel bir seviyede olduğunu belirtti.

Çinli güneş paneli üreticisi CSUN 2013 yılında İstanbul, Tuzla’da güneş paneli üretimine başlamıştı.

Güneş enerjisi alanında 20 yıllık geçmişi olan Alman Frankensolar ile yerli güneş enerjisi şirketi Kosi Solar geçen yıl ortaklık kurarak KosiFrankensolar şirketini oluşturmuşlardı.