Ekvator Enerji Üretim Grubu Genel Müdürlüğüne atama yapıldı

Göreve sektörde 26 yıllık tecrübesi olan Eyüp Sabri Koçak atandı

4 Ağustos 2022

Ekvator Enerji Üretim Grubu Genel Müdürlüğü görevine Eyüp Sabri Koçak‘ın atandığı bildirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre Koçak, 26 Temmuz 2022 tarihi itibariyle başladığı görevinde Ekvator Enerji’nin lisanslı ve lisanssız elektrik üretim projelerinin geliştirilmesi, portföyüne dahil edilecek yeni santrallerin belirlenmesi ve satın alımının yapılması, portföydeki santrallerin bakım, onarım ve işletilmesi süreçlerinden sorumlu olacak.

Enerji sektöründe 26 yıllık deneyime sahip olan Eyüp Sabri Koçak lisans eğitimini ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nde, yüksek lisans eğitimini yine ODTÜ’de tamamlamıştı.

Ankara merkezli ERE Holding bünyesinde YİD modeli ve üretim lisanslı toplam kurulu gücü 600 MW’ı aşkın HES projelerinin geliştirilmesi, planlanması ve yapımında bilfiil görev alan Koçak, daha sonra sektörde birçok ulusal ve uluslararası yatırımcıya danışmanlık, proje geliştirme, santral satın alma ve anahtar teslim devreye alma hizmetleri vermişti.

Elektrik üretim portföyünün tamamı yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı santrallerden oluşan Ekvator Enerji’nin halihazırda mevcut kurulu gücü 146,15 MW olan 12 santrali bulunuyor. Şirket 2025 yılında 300 MW kurulu güce ulaşmayı hedefliyor.