EkoRE ile KACO’dan anlamlı işbirliği

KACO, EkoRE projesinden elde ettiği geliri sosyal fayda sağlamak için paylaşacak

10 Temmuz 2017

Alman invertör üreticisi KACO ile yenilenebilir enerji yatırımcısı EkoRE şirketi arasında tedarik anlaşması imzalandı.

KACO tarafından yapılan açıklamaya göre EkoRE tarafından Aydın’da gerçekleştirilecek 8 MW’lık bir güneş enerjisi santrali projesinin invertörleri Alman üretici tarafından tedarik edilecek.

Anlaşma EkoRE şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Süzer ile KACO New Energy Türkiye Genel Müdürü Nedret Ünlü arasında imzalandı.

Bununla birlikte iki şirket bu proje aracılığı ile önemli bir sosyal fayda da yaratacaklar.

KACO’nun açıklamasına göre EkoRE’nin projesinden elde edilen gelirin bir bölümü Destek Market ve Destek İK projeleriyle dezavantajlı kesimlere temel ihtiyaç maddeleri ve iş olanağı sağlayan TİDER’e bağışlanacak.

KACO böylelikle TİDER tarafından bu yıl Bağcılar – Esenler hattında açılması planlanan ikinci Destek Marketi projesinin sponsorları arasında yer alacak.

TİDER her insanın temel ihtiyaçlarına ulaşmasını ve iş sahibi olmasını amaçlıyor

Aralarında aynı zamanda EkoRE şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanı olan Serhan Süzer’in de olduğu dokuz kişinin kurucu üyeliğini yaptığı TİDER (Temel İhtiyaç Derneği) insanların temel ihtiyaçlarına adil ve eşit şekilde ücretsiz olarak ulaşabilmesine imkan sağlama amacı ile 2010 yılında kurulmuştu.

Dernek dünya standartlarındaki sistemiyle Türkiye’de bir ilk olan ve hem ekolojik hem de sosyal fayda yaratan Destek Marketlerin birincisini, 2015 yılında İstanbul Maltepe’de açmıştı.

Derneğin nihai amacını ise yoksulluk sınırı altında yaşayan insanların öncelikle temel ihtiyaçlara ulaşabilmelerini, ardından iş edinip kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlayarak Türkiye’de yoksulluğu azaltma oluşturmakta.

Destek Market’te bugüne kadar beş bine yakın ailenin gıda, temizlik ürünleri ve kıyafet gibi temel ihtiyaçları karşılanırken, proje kapsamındaki Destek İK ile de 50’nin üzerinde kişi iş sahibi yapıldı.

SOLARİST