Dünya Saati etkinliği bu yıl 25 Mart’ta gerçekleşecek

Etkinliğin bu yılki sloganı ‘Geleceğini Aydınlat’

10 Mart 2017

İklim değişikliğine dikkat çekme amacı ile Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) öncülüğünde 2007 yılından beri düzenlenen Dünya Saati etkinliği bu yıl 25 Mart 2017 günü gerçekleştirilecek.

WWF-Türkiye’den konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre 25 Mart gecesi dünya çapındaki birçok şehirdeki anıtsal yapı, bina ve konutta yerel saat ile 20:30 ile 21:30 arasında iklim değişikliğine dikkat çekme amacı ile ışıklar bir saatliğine kapatılacak.

Dünya üzerinde ışıklarını kapatacak binlerce anıtsal yapı arasında  Türkiye’den Topkapı Sarayı, İzmir Saat Kulesi, Uçhisar Kalesi, Dolmabahçe Sarayı, Kurşunlu Külliyesi, Süleymaniye Cami ve İstanbul Boğazı’ndaki köprüler de yer alacak. Beşiktaş JK’nin Vodafone Arena’nın, Galatasaray’ın ise Türk Telekom Arena’nın ışıklarını kapatması ile Türkiye spor camiası da etkinliğe ilk defa destek vermiş olacak.

Bu yılki sloganı ‘Geleceğini Aydınlat’ olan etkinliğin ana sponsorluğunu Garanti Bankası ve Viko by Panasonic üstlenirken, Kanyon, Daikin, Roche ve BASF da etkinliğin sponsorları arasında yer alıyor.

Dünya Saati’ne katılmak isteyen birey ve kurumlar dunyasaati.org adresine girerek kayıt olabiliyorlar.