Danimarka – Türkiye işbirliği için etkinlik düzenlenecek

İstanbul’da bölgesel ısıtma ve enerji verimliliği etkinliği düzenlenecek

15 Kasım 2017

29 Kasım 2017, Çarşamba günü İstanbul’da “Sürdürülebilir ve Enerji Verimli bir Gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı ve İkili Görüşmeleri” etkinliği gerçekleştirilecek.

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve Danimarka Bölgesel Isıtma Derneği’nin ortak organizasyonu ile gerçekleştirilecek etkinlik, Danimarka Enerji, Binalar ve İklim Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği (JKBB), DEİK, TÜRKOTED tarafından da destekleniyor.

İstanbul, Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleşecek konferansta dünyanın en büyük pompa üreticilerinden Grundfos’un CEO’su Mads Nipper, Danimarka Bölgesel Isıtma Derneği’nden Lars Hummelmose, Danimarka Enerji Ajansı’ndan Ole Odgaard, Türkiye Kojenerasyon ve Temiz Enerji Teknolojileri Derneği Başkanı Yavuz Aydın, TC Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nden üst düzey isimler değerlendirmelerini paylaşacaklar.

Etkinlik kapsamında bölgesel enerji ve yenilenebilir enerji finansmanı konusunda bilgi vermek üzere Danimarka Exim Bankası, İller Bankası ve EBRD Türkiye’den uzmanlar da bir toplantı gerçekleştirecek.

Etkinlikte ikili görüşmeler ve temalı yuvarlak masa toplantıları aracılığıyla Türk firmalar ile bir araya gelecek Danimarkalı şirketler ise şunlar olacak;

Biyokütle, enerji santralleri ve kombine ısı ve enerji santralleri alanında uzman Aalborg Energie Technik,

Dünyanın en büyük güneş termal tesisi proje geliştiricisi Arcon-Sunmark,

İnşaat ve bölgesel ısıtma sektörlerinde akıllı akış çözümleri ve vanalar konusunda aktif Broen,

Enerji ve iklim endüstrilerinde özel ve kamu şirketleri için çeşitli eğitimler veren Danimarka Enerji ve İklim Akademisi,

Enerji  maliyetlerinden tasarruf etmek ve CO2 emisyonlarını azaltmak için enerji tasarruflu çözümlere odaklanan uluslararası lider firma Danfoss,

Gelişmiş pompa çözümlerinde ve su teknolojisinde trend belirleyici dünya lideri Grundfos,

Ön-izole boru sistemi teknolojisi firması Logstor, akıllı enerji ve su ölçme çözümleri sunan dünyanın lider tedarikçilerden Kamstrup.

Etkinliğe katılım ve ayrıntılı bilgi için, Danimarka Ticaret Ataşeliği, Enerji ve Çevre Müdürü Seda Kayrak Bilgen ile iletişime geçilmesi gerekiyor. ( sedkay@um.dk / T: 0212 359 19 12)