ÇEDBİK’de yeni yönetim belirlendi

Derneğin yeni başkanı Ebru Ünver Karaer oldu

15 Mart 2019

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin (ÇEDBİK) 27 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşen  5. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimin ardından 2019-2021 yılları için görev yapacak 6. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi.

ÇEDBİK’ten yapılan açıklamaya göre derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, İLTAY Mimarlık yönetici ortağı Yük. Mimar Ebru Ünver Karaer seçildi.

Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapacak isimler ise Garanti Mortgage’dan Songül Yeşilçimenli (Yönetim Kurulu Başkan Yrd.), Akım Mühendislik’ten Süleyman Akım (Yönetim Kurulu Başkan Yrd.), Türk Ytong’dan Tolga Öztoprak (Yönetim Kurulu Başkan Yrd.), EE İstanbul’dan Gürkan Atasever, Diem Mühendislik’ten Muzaffer Emiroğlu, Arup Mühendislik’ten Ufuk Selvi, Eczacıbaşı Gayrimenkul’den Aslı Ayanlar ve Turkeco Enerji’den Katya Kaya olarak belirlendi.

Derneğin Denetim Kurulu üyeliklerine Saint Gobain’den Bircan Uysal, İzocam’dan Kemal Gani Bayraktar, Knauf’tan Sedat Kılıç, Disiplin Kurulu üyeliklerine ise BASF’den Selçuk Denizligil, bireysel üye Duygu Erten, Kaleseramik’ten Funda Ersan seçildi.

ÇEDBİK’den konu ile ilgili yapılan açıklamada ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı İLTAY Mimarlık yönetici ortağı Yük. Mimar Ebru Ünver Karaer şunları söyledi;

“2007 yılında kurulan derneğimiz, bugüne kadar geçen 12 yıllık süre içerisinde gerek ulusal gerekse uluslararası platformlarda sürdürülebilirlik ve çevre dostu binalar konusunda çeşitli çalışmalar gerçekleştirmiştir, başarılar kazanmıştır. Bu çalışmalara katkıda bulunan tüm üyelerimize ve geçmiş dönemlerdeki yönetim kurullarına teşekkür ederiz.

6. Dönem Yönetim Kurulu olarak hedefimiz, dernek üyelerimizden aldığımız destek ile ülkemizi sürdürülebilirlik, enerji verimliliği ve yeşil bina konularında daha ileri bir düzeye taşımak, sektör paydaşlarımız ile iletişimimizi daha da güçlendirmek ve bu konudaki toplum bilincinin arttırılmasına gerekli katkıları sağlamaktır.”