ÇEDBİK yeni yönetimini belirledi

Derneğin 2021-2023 dönemi başkanlığına Mehmet Sami Kılıç seçildi

9 Ağustos 2021

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin (ÇEDBİK) olağan seçimli genel kurulunu gerçekleştirdi.

Yönetim kurulu Üyeliğine seçilen üyelerin yaptığı ilk toplantıda da görev paylaşımı yapıldı ve Turner International Proje Yönetimi Ltd. Şti. Ülke Direktörü Mehmet Sami Kılıç derneğin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Toplantıda Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı M. Haluk Sur Başkan Vekili, HPP International Turkey Mimarlık ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. Ülke Müdürü Buğrahan Şirin Yönetim Kurul Başkan Yardımcısı ve Saymanı, Altensis İnşaat Enerji San. ve Tic. Ltd. Şti. Kurucu Ortağı Dr. Emre Ilıcalı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, dbs Mimarlık Kurucu Ortağı Muzaffer Emiroğlu Yönetim Kurulu Sekreteri olarak seçildi.

Yönetim Kurulu üyeliklerine de İltay Mimarlık Dekorasyon İnşaat Enerji ve Turizm Ltd. Şti. Yönetici Ortağı Ebru Ünver Karaer, Mimta Mimarlık Taahhüt İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Şti Yönetici Ortağı Sn. Can Arda Moltay, Erke Sürdürülebilir Bina Tasarım Danışmanlık Ltd. Şti. Kurucu Ortağı Sn. Cemil Yaman, Türk Ytong San. A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak seçildi.

ÇEDBİK tarafından yayınlanan açıklamaya göre Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mehmet Sami Kılıç şunları söyledi;

Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) çatısı altında bina standartlarını, tarihi doku, sektördeki teknoloji ve inovasyon ile harmanlayıp. sürdürülebilir yaşamı erişebilir hale getirmeyi amaçlamaktayız. Ancak bu şekilde daha sağlıklı, şehirler ortaya çıkarabiliriz. Sağlıklı ekonomi, sağlıklı yerlerde yaşayan sağlıklı insanlar ile oluşturulabilir. Bu bağlamda ilk odak noktalarımızdan biri derneğin üye bazlı büyümesini sağlamak. Gelecekte yaşanabilir bir dünya için bölgemizde bina bazlı yapabileceğimiz tüm projeleri aktif hale getirmek, her üyeyi bu çalışmalara dahil etmek, yerel ve genel yönetimle çalışmaları büyütmek, hedefleri ile tüm arkadaşlarımızla çalışacağız. Bu vizyona olan tutkumuz, gelecek nesiller için daha iyi bir yaşam kalitesinin garantisi olacaktır. Yeni yönetimin derneğimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Mehmet Sami Kılıç kimdir?

Mehmet Sami Kılıç, Turner’da 15 yılı aşkın süredir çalışmakta olup, şu anda Ülke Direktörü olarak Türkiye’de büyük çaplı projeleri yönetmektedir. Aynı zamanda şirketin proje yönetim sisteminden ve global vizyonundan ödün vermeyerek yerel sektördeki proje yönetim anlayışının gelişmesi için çalışmalar yapmaktadır. Çeşitli karma kullanımlı yapı projelerinin yanısıra diğer büyük ölçekli ofis binaları, oteller ve hastane/klinik, projelerini başarıyla tamamlamış olan Kılıç, sektörde 20 yılı aşkın üst düzey yönetim deneyimine sahiptir. Yüksek lisansını Nortwestern University’de Proje Yönetiminde tamamlamış, Georgetown University’de de Proje Yönetimi konusunda eğitim almış, LEED Akredite profesyonelidir. Kılıç; başta ABD, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Sırbistan olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerindeki Turner projelerine liderlik etmiştir. Turner’daki sorumlulukları inşaat öncesi yönetiminden proje teslimine kadar birçok projenin tüm aşamalarına rehberlik etmeyi, projeyi yönetmeyi, koordinasyonunu sağlamayı ve şirketin Türkiye’deki sosyal sorumluluk projelerini de yürütmeyi içermektedir