Bereket Enerji borç yapılandırma görüşmelerine başladı

Şirket iki hidroelektrik santralinin satış sürecini başlattı

5 Temmuz 2018

Şirket iki hidroelektrik santralinin satış sürecini başlattı

Türkiye’nin en büyük enerji yatırımcılarından Bereket Enerji’nin borç yapılandırması için bankalarla görüşmelere başladığı bildirildi.

Bloomberg HT tarafından ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırılan habere göre 4 milyar dolara ulaşan borç için yapılan görüşmeler kapsamında şirket Göktaş I ve Göktaş II HES’lerin satışı için de Yapı Kredi Yatırım Değerler A.Ş.’yi yetkilendirdi.

Seyhan Nehri’nin Zamanti kolu üzerindeki Göktaş-1 HES 122 MW, Göktaş-2 HES ise 153 MW kurulu güce sahip. Öngörülen yıllık elektrik üretimi rakamları ise Göktaş-1 HES için 494 milyon kWh, Göktaş-2 HES için ise 623 milyon KWh.

Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden 9’u Bereket Enerji grubunda

Türkiye’nin en büyük 500 şirketini belirlendiği “Fortune 500 Türkiye” listesinde bu yıl Bereket Enerji Grubu bünyesinde yer alan 9 şirket yer almıştı.

Listede Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş., 63’ncü, Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. 90’ıncı, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. 179’ncu, ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. 256’ncı, Yatağan Termik Üretim A.Ş. 324’ncü, Bereket Elektrik Tedarik A.Ş. 328’nci, Bereket Enerji Üretim A.Ş. 350’nci, Çatalağzı Termik Üretim A.Ş. 391’nci ve Elsan A.Ş. 475’inci sırada yer alıyor.

Geçen yıl kısa vadeli borçlarını yapılandırmış olan şirketin mevcut görüşmeler ile uzun vadeli borçlarını yapılandırması bekleniyor.

Yaklaşan Etkinlikler

Tümünü gör