Aydem Yenilenebilir’in halka arz büyüklüğü 1,3 milyar TL oldu

Şirket son üç yılın en büyük halka arz değerine ulaştı

28 Nisan 2021

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arz işlemi sonuçlandı.

19-22 Nisan tarihleri arasındaki talep toplama sürecinde şirket için 338.548 yatırımcıdan halka arz edilecek payların 5 katına denk şekilde 586.426.281 lot talep geldi. Hisse başı fiyatı da 9,90 TL olarak belirlendi.

Halka arzda planlanan yüzde 18’lik ek satış hakkının da kullanılması ile birlikte toplam halka arz büyüklüğü 1,3 milyar Türk Lirası olarak gerçekleşti.

Böylelikle Türkiye’de Aydem Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı Türkiye’de son 3 yılda gerçekleşen en büyük halka arz işlemine ulaştı.

Şirketten konu ile ilgili yapılan açıklamada değerlendirmesi yer alan Aydem Yenilenebilir Enerji CEO’su ve Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İdris Küpeli ise hedeflerinin gelecek beş yılda başta hibrit santral yatırımlarına odaklanarak portföylerini iki katına çıkarmak olduğunu söyledi.

1995 yılında Bereket Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu ünvanı ile kurulan şirket bu tarihte Türkiye’nin ilk özel hidroelektrik santralini hayata geçirmişti.

Aydem Yenilenebilir Enerji’nin portföyünde halihazırda toplam kurulu güçleri 1.020 MW ola 25 elektrik üretim santrali bulunuyor.

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. payları AYDEM kodu ile 29 Nisan 2021 Perşembe günü, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.