Avrupa Çevre Ajansı fotoğraf yarışmasında son aşamaya geçildi

Finale kalan 45 fotoğraftan 22’si Türkiye’den gönderildi

6 Haziran 2019

Avrupa Çevre Ajansı (EEA) tarafından düzenlenen sürdürülebilirlik temalı fotoğraf yarışmasında son aşamaya geçildi.

Ajans tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl ‘’Sustainably Yours’’ başlığı ile sürdürülebilir gıda, enerji ve hareketlilik konulu fotoğraflar ile katılınabilen yarışmaya Avrupa ülkelerindeki fotoğraf sanatçıları tarafından dört yüzden fazla fotoğraf gönderildi.

EEA çalışanları tarafından yapılan seçim sonrası aday fotoğraf sayısı 45’e düştü. Yarışmanın kazanan eserleri üyeleri çevre iletişim uzmanlarından oluşacak jüri tarafından belirlenecek. Her kategorinin kazananı için bir fotoğraf belirlenecek iken ayrıca genç fotoğraf sanatçılarının eserlerinden yapılacak seçim ile bir de Gençlik Ödülü verilecek.

Bununla birlikte yarışmada kamuya açık olarak yapılacak seçim ile bir de Kamu Ödülü verilecek. Oy kullanmak için son tarihin 15 Haziran 2019 olduğu online yarışmaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. EEA yarışmasında finale kalan 45 eserden 22’si Türk fotoğraf sanatçıları tarafından gönderildi.

Ajans tarafından geçtiğimiz yıl NATURE@work başlığı ile düzenlenen yarışmanın Kamu Seçimi ödülünü fotoğraf sanatçısı Murat İbranoğlu tarafından Rize, Çamlıhemşin’de çekilen fotoğraf kazanmıştı.

Yarışmanın sonuçları 19 Haziran 2019 günü açıklanacak.

Yaklaşan Etkinlikler

Tümünü gör