Arçelik Enerji Verimliliğinde 3 Ödül Aldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması”nda (SENVER) Arçelik 3 ödül aldı

14 Ocak 2011

Arçelik’ten yapılan yazılı açıklamada, endüstriyel işletmelerin uyguladığı enerji verimli ve çevreye duyarlı proje ve teknolojilerin ortaya çıkarılması; enerji verimliliği konusunda yeni ve benzer çalışmaların teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreninin Ulusal Enerji Verimliliği Forumu etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamaya göre, SENVER’e başvuran işletmeler Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP), Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) ve Enerji Verimli Ürün (EVÜ) olmak üzere üç farklı kategoride yarıştılar.

Yarışmada Arçelik A.Ş. Kurutucu İşletmesi SEVAP kategorisinde; Eskişehir Buzdolabı İşletmesi Tesisleri EVET kategorisinde; Eylül 2010’da hayata geçirilen ve A sınıfında yüzde 30 enerji tasarrufu sağlayan bulaşık makinesi ile EVÜ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Koç Holding A.Ş. Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, tüm iş süreçlerinde çevreye ve kaynakların en verimli ve sürdürülebilir şekilde kullanımına önem verdiklerini belirterek, “Enerji ihtiyacı konusundaki bilince çok önceden vardık ve enerji verimliliğine odaklandık. Çevre konusundaki hassasiyetimizi enerji ve su verimliliği yüksek ürünler geliştirerek gösteriyoruz. Ayrıca hem enerji hem su kullanımı konularında üretim süreçlerimizde verimliliği daha da artıracak tedbirler alıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: CNN Türk