Anel ve Kioto İşbirliği Resmileşti

Anel Grup – Kioto işbirliği ile ilgili açıklama yapıldı Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kioto Photovoltaics GmbH arasında polikristal güneş modülü üretim ve satış anlaşması imzalandığı açıklandı. Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafında Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığı ile  yayınlanan açıklamada şirketin yüzde 5 oranında sahibi olduğu Anel… View Article

10 Mayıs 2010

Anel Grup – Kioto işbirliği ile ilgili açıklama yapıldı

Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kioto Photovoltaics GmbH arasında polikristal güneş modülü üretim ve satış anlaşması imzalandığı açıklandı.

Anel Telekomünikasyon Elektronik Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafında Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığı ile  yayınlanan açıklamada şirketin yüzde 5 oranında sahibi olduğu Anel Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kioto Photovoltaics GmbH  arasında 2011'in ilk çeyreğinin sonuna kadar 8 MWp civarında polikristal güneş modülü üretim ve satışı için mutabakata varıldığı hatırlatıldı.

Söz konusu mutabakat sonrasında, Anel Enerji ile Kioto arasında nihai sözleşmenin imzalanarak yürürlüğe girdiği dile getirilen açıklamada, böylelikle bağlı ortaklıkları AnelES Elektronik Ür.Paz. San ve Tic A.Ş. tesislerinde Kioto için 2011 yılı ilk çeyrek sonuna kadar toplam 8 MWp'lik fotovoltaik güneş modülü üretimi yapılacağı kaydedildi.
Açıklamada, anlaşma ile üretilecek güneş modüllerinin piyasa değerinin günün piyasa koşullarına göre değişebilecek olmakla birlikte yaklaşık 15 milyon euro olacağı ifade edildi.