Almanya Türk Güneş Enerjisi Sektörünü Misafir Edecek

Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası Türk güneş enerjisi sektörünü işbirliği görüşmeleri için Almanya’ya davet ediyor.

17 Şubat 2011

Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Türk işadamlarına yönelik olarak iki ülkenin güneş enerjisi sektörlerine yönelik işbirliklerinin artırılmasına yönelik bir iş gezisi düzenleneceği açıklandı.

Yapılan açıklamada güneş ısısı ve fotovoltaik alanında faaliyette bulunan ve/veya bu alanda işbirliği imkanları arayan Türk ve Alman firmaları arasında işbirliğini desteklemek amacı ile 27 Mart – 1 Nisan 2011  Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası, Bavyera Eyaleti Ekonomi Bakanlığı, Münih ve Yukarı Bavyera Sanayi ve Ticaret Odası tarafından Türk girişimcilerine yönelik bir iş seyahati gerçekleştirileceği belirtildi.

Etkinlik Türk girişimcilerine, uzman sunumlar ile  Almanya pazarı hakkında sektörle ilgili bilgi edinme, sektör firmalarını ziyaret etme, bu firma ve fabrika ziyaretleri sırasında çeşitli ürünlerini tanıma ve ilgili know-how hakkında bilgi edinme dışında ayrıca düzenlenecek ikili iş birliği görüşmeleri ile iş bağlantıları kurma fırsatı sunacak.

Açıklamada uzman sunum programı kapsamındaki etkinliğin planlamasına ve gerçekleştirilmesine ilişkin önerilerin ve isteklerin dikkate alınmaya hazır olunduğu bildirildi.

Etkinlik için uçak bileti ve vize ücretlerinin katılımcıya ait olması dışında 6 gün sürecek olan bu programın tüm hizmetleri (konaklama, yemek, transfer, tercüman) ücretsiz olacak ve seyahat süresince delegasyona tercümanlık hizmeti sunulacak.

Katılımın başvuruya tabi, kontenjanın ise 15 kişi ile sınırlı olduğu bu etkinlikte yer almak isteyen firmaların buradaki başvuru formunu indirerek 25 Şubat 2011 tarihine kadar  Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Orkan Hatipoğlu’na iletmesi gerekmekte.

Sorularınız ve ayrıntılı bilgi için;

Orkan Hatipoğlu

Proje Yöneticisi

Projeler, Halkla İlişkiler ve Üye İlişkileri Departmanı

Tel    : 0212 363 05 00

E-Posta: orkan.hatipoglu@dtr-ihk.de