Ağaoğlu 2011’de Enerji Yatırımlarını Sürdürecek

Ali Ağaoğlu enerji sektörünün en önemli oyuncularından biri olmayı hedeflediklerini söyledi

19 Ocak 2011

Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun 2010 yılı durumu ve 2011 yılı hedefleri konusunda Bursa Uludağ’da basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Ağoğlu Şirketler Grubu başkanı Ali Ağaoğlu grubun enerji yatırımları ve hedefleri konusunda da bilgi verdi.

Ali Ağaoğlu yaptığı konuşmada rüzgar enerjisi ve hidroelektrikte yatırımları bulunduğunu hatırlatırken ayrıca enerjide ürün çeşitliliği sağlayabilmek istediklerini bu amaçla doğalgaz ve termal enerji alanında yatırım yapmayı düşündüklerini de söyledi.

Ağoğlu Enerji Grubu’nun 2015 yılı hedefinin 2 milyar dolarlık bir yatırım ile ilk etapta 1.000 MW kurulu güce ulaşmak olduğunu söyleyen Ağaoğlu bu sayede yılda 4 milyar kilovat-saat’lik elektrik üretimi kapasitesine ulaşabileceklerini söylerken, uzun vadeli hedeflerinin ise 5.000 MW’lık kurulu güce ulaşarak Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından biri olmak olduğunu ifade etti.

2011 yılında yapacakları yatırımlara da değinen Ali Ağaoğlu yakın zamanda Seferihisar rüzgar enerjisi santralinin kurulum çalışmalarına başlayacaklarını söylerken Nisan ayında ise 65 MW’lık Bingöl, 24 MW’lık Amasya ve toplam 100 MW’lık kurulu güce sahip olan Gürcistan’daki hidroelektrik santrallerinin inşaatına başlayacaklarının bilgisini verdi.