Abdi İbrahim Yüzde 35’lik Enerji Tasarrufuna Ulaştı

Şirket CEO’su Candan Karabağlı verimlilik çalışmaları hakkında bilgi verdi

1 Şubat 2012

Abdi İbrahim şirketinin Esenyurt’taki Üretim Tesisleri’nde beşer yıllık üretim artış planlarını destekleyecek şekilde üretim sürecindeki verimliliği artırırken, aynı zamanda enerji tüketimini azaltacak “Verimli Enerji Kullanımı Projeleri” geliştirdiği açıklandı.

Şirketin CEO’su Candan Karabağlı tarafından yapılan açıklamada ”Vizyon 2021” doğrultusunda operasyonel mükemmeliyetçilik çalışma gruplarıyla “sürekli iyileştirme” ve “tasarruf” projeleri üzerinde çalıştıkları belirtildi.

Karabağlı açıklamasında verimlilik projeleri sayesinde bugüne kadar %35’lik enerji tasarrufu sağlamayı başardıklarını söylerken, bu başarıları ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın düzenlediği “Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması”nda iki ödül birden kazandıklarını ve başarının ardından Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü ile 2009 yılında “gönüllülük anlaşması” imzaladıklarını söyledi.

Candan Karabağlı bununla birlikte toplamda gerçekleşecek 3 yıllık izlemenin ardından 2012 yılı sonunda vaat edilen verimlilik artışı ile 100 bin TL’lik ödüle aday olduklarını ifade etti.