4th SEERC Conference

11-13 Ekim 2023

4th SEERC Conference İstanbul 11-13 Ekim’de

Uluslararası Büyük Güç Sistemleri (CIGRE) Güneydoğu Avrupa Bölgesel Konseyi (SEERC) tarafından gerçekleştirilen 4th SEERC Conference İstanbul 11-13 Ekim arasında düzenlenecek. Konferansa SEERC üyesi 17 ülke dışında dünyanın birçok farklı bölgesinden gönderilen makaleler katılacak. Enerji sektöründeki akademisyen, teknik uzman, kamu ve STK temsilcileri ile şirketleri bir araya getirecek konferans “Avrupa Elektrik Sektörünün Beyin Takımı”nı İstanbul’da buluşturacak.

İki gün devam edecek konferansta makale sunumları, özel oturumlar, çalıştaylar ile enerji sektöründeki genç ve kadın çalışanları kapsayan toplantılar yapılacak. İngilizce olarak gerçekleşecek konferans WOW Hotel’de gerçekleşecek.

 

Konferans hakkında Detaylı Bilgi İçin: www.seercturkiye2023.com

 

SEERC Nedir?

Toplamda 96 ülkenin üye olduğu CIGRE’nin (Uluslararsı Büyük Güç Sistemleri Konseyi) dört bölgesel konseyinde birisi olan SEERC’in (Güneydoğu Avrupa Bölgesel Konseyi) toplamda 17 üyesi bulunuyor. 2022’den bu yana Türkiye dönem başkanlığında çalışmalarını sürdüren SEERC Avrupa elektriğinin “beyin takımı” olarak adlandırılıyor.

Türkiye adına SEERC Başkanlığını CIGRE Türkiye Ulusal Komite Başkanı ve EÜAŞ Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz sürdürüyor. Türkiye’nin Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizde buluşturacağı bu büyük organizasyon, İtalya’dan İsrail’e kadar geniş bir coğrafyayı içerisine alıyor.

SEERC Hakkında Detaylı Bilgi İçin: https://cigre-seerc.org/