LCA ve ISO 14001 İlişkisi Eğitimi

İstanbul, 7 Şubat 2020

06Metsims tarafından 7 Şubat 2020 tarihinde İstanbul’da Uygulamalı Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) ve ISO 14001 İlişkisi Eğitimi programı gerçekleştirilecek.

Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) ve düşüncesinin (LCT) sanayide uygulanabilmesi için gerekli olan altyapı ve bilginin katılımcılara aktarılması amaçlanan ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek eğitimde bir ürün üzerinden SimaPro LCA yazılımı kullanılarak LCA çalışması yapılacak, çıkan sonuçlar irdelenecek ve sıcak nokta analizleri yapılacak.

Hedefler ve Çıktılar

Eğitimin ana hedefi katılımcılara LCA konusunda bilgi altyapılarını geliştirmek, LCA düşüncesini firmalarında nasıl uygulayabileceklerini bir örnek üzerinden göstermek, karbon ayakizi, su ayakizi, enerji ayakizi ve diğer birçok çevresel etkiyi kolay bir şekilde hesaplayıp sonuçları değerlendirmektir.

Eğitim ile birlikte dünyanın önde gelen yazılımlarından biri olan SimaPro LCA yazılımının kullanımı, sıcak nokta analizi yaparak soruna odaklanma, soruna çözüm bulma (eko-tasarım), su ayakizi, karbon ayakizi gibi standartların çerçevesi, ISO 14001 ve LCA ilişkisi örnek üzerinden verilecektir. Eğitimde kullanılacak örnek katılımcıların sektörlerini yansıtacak şekilde ayarlanacaktır.

Beklentiler

SimaPro LCA yazılımının Profesyonel Expert User sürümü tüm katılımcılara 1 ay açık olacak şekilde ücretsiz olarak sağlanacaktır. Bu nedenle eğitime bir laptop ile katılım şarttır. Yazılımın aktivasyon detayları eğitim öncesi paylaşılarak eğitim öncesi yükleme yapmaları beklenmektedir.

Kimler Katılmalı?

Çevre, kimya, endüstri mühendisleri başta olmak üzere tüm mühendisler, konu üzerine master veya doktora yapanlar, konuyla ilgili akademisyenler, Eko-tasarıma ilgi duyan tasarımcılar, çevre danışmanları, yeşil bina uzmanları, lSO 14001 denetçileri, firmaların kalite kontrol ve çevre uzmanları ile sürdürülebilirlik üzerine çalışanlar.

 

Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz