TWRE, Green Solar Network Ailesine Katıldı

Green Solar Network’e “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları (TWRE)” grubu da üye oldu

15 Kasım 2011

Sponsor İçerik

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) ile Kadın İşveren ve Sanayicileri Derneği (KAİSDER) tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Green Solar Network projesi kapsamında üyelik alımları başladı.

Sivil Toplum Kuruluşları, üniversiteler ve belediyelerle birlikte iklim değişikliği ile mücadelede güneş enerjisi kullanımını yaygınlaştırma amacıyla kurulmuş olan bir ağ olan Green Solar Network’e “Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları (TWRE)” grubu üye oldu.

Yenilenebilir enerji sektöründe kadın istihdamın arttırılmasına katkı sağlamak ve sektörde faaliyet gösteren kadınlar arasındaki dayanışmanın arttırılması amacıyla TWRE Mayıs 2018 yılında kuruldu ve her geçen gün de büyümektedir.

TWRE Kurucu Başkanı Sedef Budak ise Green Solar Network üyeliği ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Güneş enerjisi başta olmak üzere yenilenebilir enerji sektöründeki sivil toplum kuruluşları ile beraber iklim değişikliği ile mücadele etmeyi amaçlamış olan Green Solar Network’e enerjinin dönüşümünde yer alan yeşil yakalı kadınlar olarak üye olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Güç birliği ile Birleşmiş Milletler’in küresel hedefleri doğrultusunda enerji sektöründe nitelikli eğitim başta olmak üzere, toplumsal cinsiyet eşitliği, erişilebilir ve temiz enerji konularında güzel projeler gerçekleştireceğimize eminiz.

Green Solar Network STK’lar, üniversiteler, belediyeler ve sanayi odalarında üyelik başvurularını kabul etmektedir. Hali hazırda da üniversite ve sanayi odaları ile görüşme halinde olan Green Solar Network’ün güncel üye listesine de buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 


Bu proje/yayın Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.