Neva Şarj ilk faz yatırımlarını tamamladı

 

Elektrikli araç şarj çözümleri şirketi Neva Şarj, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Şarj Ağı İşletmeci Lisansı sahip şirketlere getirilen yükümlülükleri tamamlayan ilk şirketlerden biri oldu.

Geçtiğimiz Temmuz ayında EPDK tarafından lisans sağlanan ilk şirketlerden biri olan Neva Şarj, yatırım hedefinin de ilk fazı olan bu yükümlülüğünü kısa sürede tamamlayarak devreye aldı.

Şarj ağı noktalarını Türkiye’nin 81 ilinin tamamına yaymayı hedefleyen şirket 2023 sonuna kadar asgari 400 şarj noktasına ulaşmayı planlanıyor.

Bununla birlikte şirket şarj çözümlerinde dünyanın saygın markalarından olan Delta ve Autel ile geliştirdiği işbirliği ile diğer lisans sahipleri ile bireysel kullanıcılara da anahtar teslim hizmet vermeyi de sürdürüyor.

EPDK 2 Nisan 2022 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Şarj Hizmeti Yönetmeliği ile şarj ağı işletmeci lisansı alan tüzel kişilere, lisanslarının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren altı ay içinde asgari beş farklı ilçede, toplamda en az elli adet şarj ünitesinden oluşacak şarj ağı kurma yükümlülüğü getirmişti.

 

 

Bu bir ilandır