İklim Değişikliği Ekseninde Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Webinar Etkinliği Gerçekleştirildi

 

Sponsor İçerik

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Green Solar Network Projesi kapsamında “İklim Değişikliği Ekseninde Yenilenebilir Enerjiye Geçiş Webinar” etkinliği 24 Kasım Çarşamba günü online olarak gerçekleştirildi. Birbirinden farklı 6 konuşmacı farklı konular üzerinden sunumlarını gerçekleştirdiler.

Webinar etkinliği GENSED Genel Sekreteri ve aynı zamanda da GSN Komite Başkanı olan sayın Hakan Erkan’ın konuşması ile başladı. Açılışta ayrıca bir diğer proje ortağı olan KAİSDER derneği yönetim kurulu üyesi Göknur Atalay ve Green Solar Network üyesi olan TWRE grubu kurucusu Sedef Budak da söz aldı.

Etkinlikte ilk oturumda TWRE Danışma Kurulu Üyesi Özlem Hanım Enerji Dönüşümü Finansmanı ve TWRE Danışma Kurulu Üyesi Simay Akar da Yeni Nesil Depolama konulu sunumlarını gerçekleştirdiler.

İkinci oturumda ise GSN Komite Başkanı Hakan Bey Güneş Enerjisi Mevzuatlarındaki Gelişmeler ile ilgili sunumunu gerçekleştirirken, GSN Teknik Uzmanı Mustafa Köker de Fotovoltaik Pazarındaki Son Gelişmeler konulu sunumunu gerçekleştirdi. İkinci oturum ise diğer GSN Teknik Uzmanı olan Emrah Çelik’in Green Solar Network Hesaplama Modülü’nü tanıtmasıyla son buldu.

Etkinlik Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar’ın İklim Nötr Şehirler için Enerji Geçişi konusu üzerinde gerçekleştirdiği konuşma ile sona erdi.

Youtube ve Linkedin üzerinden canlı olarak yayınlanan etkinliğin kaydını https://bit.ly/3HOILff adresi üzerinden izleyebilirsiniz.

 

 

 


Bu proje/yayın Avrupa Birliği’nin maddi desteği ile oluşturulmuştur ve sürdürülmektedir. İçerik tamamıyla Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği’nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.