“Güneş Köprüsü” yayına başladı

GENSED tarafından geliştirilen dijital platform sektör firmaları ile güneş enerjisi yatırımcılarını bir araya getirmeyi hedefliyor

7 Eylül 2000

 

Sponsor içerik

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) güneşten elektrik üretim alanında faaliyet gösteren firmalar ile potansiyel güneş enerjisi yatırımcılarının bir araya getirilmesi amacı ile “Güneş Köprüsü” adı ile dijital bir platformu hayata geçirdi.

Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki ilk sektörel firma arama platformu olan ve güneş enerjisi sektörünün tüm paydaşlarına açık olan Güneş Köprüsü tüm sektör firmaları 31 Aralık 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak kayıt yaptırıp hizmet sağlayabilecek.

GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan platformun yayına başlaması ile ilgili açıklamasında Güneş Köprüsü ile güneş enerjisi yatırımı yapmak isteyen tüm yatırımcıların daha bilinçli bir şekilde il bazında faaliyet gösteren firmalara ulaşmalarını sağlayarak, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaşmasını amaçladıklarını söylerken, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Güneş yeryüzünde insanın yaşadığı her yerde elektrik üretilmesine imkan sağlaması sayesinde tüm enerji kaynakları arasında eşsiz bir konuma sahiptir.

Düşen maliyetler sayesinde güneşin en ucuz elektrik üretim kaynağı haline gelmesi ve elektrik tüketimini çevreci bir şekilde karşılamak isteyen tüketici sayısının her geçen gün artması sayesinde güneş enerjisi günümüzde çok cazip bir yatırım alanı haline gelmiştir.

Bu yüzden GENSED olarak ülkemizdeki güneş enerjisi yatırımlarının sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde artmasına katkı sunmak için “Güneş Köprüsü” projesini hayata geçirdik. Platformumuza tüm sektör firmalarını ve güneşe yatırım yapmayı düşünen vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

 

  Ayrıntılı bilgi ve kayıt için;