BSI’den Yeni Standard

BSI Türkiye BS EN 16001:2009 Enerji Yönetim Sistemi Standardı’nın yayınlandığını bildirdi

20 Mart 2010

İngiliz Standartlar Enstitüsü BSI’nin Türkiye şubesi BSI Türkiye tarafından “BS EN 16001:2009 Enerji Yönetim Sistemi Standardı”nın Temmuz 2009’da yayınlandığı belirtildi.

BSI Türkiye’nin basın açıklamasında standardın etkili bir enerji yönetimi çerçevesi sağlamak ile birlikte, sistem sayesinde enerji politikasının oluşturulması, organizasyonun geçmiş, mevcut ve gelecekteki enerji tüketiminin belirlenerek aynı zamanda bir enerji tüketimi izleme planının geliştirilmesi amaçlandığı belirtildi. Açıklama’da BS EN 16001’in basit anlamda sadece enerji tüketiminin teknik çözümlerine eğilmek yerine, enerji yönetiminin çerçevesini oluşturarak enerji verimliliği konusunda davranışsal değişimleri sağlamak yolu ile günlük karar süreçlerini etkilemenin yanında organizasyonların yasal mevzuatlara uyumunu da kolaylaştırdığı ifade edildi.

Standardın eğitimlerini ve belgelendirme için tetkik faaliyetlerini de gerçekleştiren BSI Türkiye ofisi standardın tanıtımı için 1 Nisan 2010 günü konuk konuşmacılarında katılacağı ürün tanıtım etkinliğini gerçekleştirecek. Etkinlik ve BS EN 16001 hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için  www.bsi-turkey.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.