4. Solarena Etkinliği

Ankara, 14 Ocak 2020

GÜNDER tarafından 14 Ocak 2020’de JW Marriott Ankara’da gerçekleştirilecek 4. Solarena etkinliğinde “Güneş Çatı Sistemleri ve Depolama Uygulamalarının Ekonomik Analizi” raporu kamuoyuyla paylaşacak.

14 Ocak 2020’de JW Marriott Ankara’da gerçekleştirilecek 4. SOLARENA etkinliği ile “Güneş Çatı Sistemleri ve Depolama Uygulamalarının Ekonomik Analizi” raporu kamuoyuyla paylaşacak.

GÜNDER tarafından yapılan açıklamaya göre raporda, güneş enerjisi yatırımları odağında gelişmeler özetlenmekte ve FV (Fotovoltaik) + depolama teknolojileri iş birlikleri ele alınmaktadır. Söz konusu sistem yatırımlarına ilişkin Türkiye’de 7 coğrafi bölgede, benzer karakteristiklere sahip hanelerdeki ölçümlerin temel alındığı fizibilite hesapları da ayrı bir başlık altında sunulmaktadır.

Dünyada da gittikçe artan oranda talep gören FV + depolama yatırımlarının gerek yenilenebilir enerji yatırımlarının gerekse depolama teknolojilerinin gelişimine olanak sağlamak amacıyla farklı mekanizmalarla desteklendiği görülüyor. Raporda ayrıca, Türkiye için de örnek oluşturabilecek bu destek mekanizmalarına da yer verilmektedir.

Etkinliğe katılım için kayıt zorunluğu bulunuyor.

Ayrıntılı Bilgi ve LCV İçin:

+90 312 418 18 87

bilgi@gunder.org.tr