Smart Energy kapasitesini iki kat artırıyor

Şirket 2018'de hücre üretimine de başlamayı planlıyor

 

Yerli güneş paneli üreticisi Smart Energy, üretim kapasitesini artıracağını ayrıca 2018 içinde hücre üretimine de başlayacağını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre halihazırda yıllık 400 MW'lık elektrik üretim kapasitesine sahip şirket, bu kapasiteyi 800 MW'a çıkaracak tam otomatik üretim hatlarının siparişini verdi.

Açıklamada Smart Energy Yönetim Kurulu Başkanı Halil Demirdağ'ın şu değerlendirmesi yer aldı;

“Üretime geçişimizin ilk ayında ilk teslimatımızı yaptık, daha ilk yılımızı doldurmadan da ihracata başladık. Türkiye’de ürettiğimiz yüksek kaliteye sahip panelleri Avrupa ve Amerika’nın yanı sıra, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) ülkelerine de ihraç etmek istiyoruz. Bir diğer hedefimiz de güneş hücrelerini Türkiye’de üretmek. 2018 yılında hücre üretim hattının da müjdesini vermeyi istiyoruz. Tüm yapılanmamızı bu hedefler doğrultusunda oluşturduk, planlarımızı buna göre yaptık ve  büyümemizi sürdüreceğiz.”

Üretime sekiz ay önce başlamıştı

Güneş enerjisi sektörüne 2009 yılında Güneydoğu Avrupa'da mühendislik hizmetleri sağlayarak başlayan şirket, Çin Devlet firması SUMEC ile geliştirdiği ortaklık ile 2017'nin Ağustos ayında  Phono Solar ve Smart Solar markalı güneş panellerinin üretimine başlamıştı.

Aynı zamanda güneş enerjisi sektöründe yatırımcı olarak da faaliyet gösteren şirketin yurtiçi ve yurtdışında geliştirdiği projelerin toplam gücü 2017 yılı itibarıyla 100 MW’ı aşmış durumda.

 

 

Birden fazla alıcı için adresler arasında virgül kullanınız.