EPDK Ocak ayı lisans kararlarını açıkladı

Bir GES projesi daha lisans elde etti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Ocak ayında sağladığı ve iptal ettiği lisansları açıkladı.

Kurum tarafından 10 Şubat 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Ocak ayında 9 projeye üretim lisansı sağlanırken, bir projenin de lisans hakkı iptal edildi.

Karar ile Omicron Engil 208 güneş enerjisi santrali, Efe 7 jeotermal enerji santrali ve Greif rüzgar enerjisi santrali projeleri elektrik üretim lisansı elde ettiler.

Karar ile aynı zamanda Kiğı Barajı ve HES, Anamur HES, Bozyazı HES, Mut-Derinçay HES, Silifke HES, Zeyne HES projeleri için de izin sağlanırken, Kaynarca Barajı ve HES projesinin de lisans hakkı iptal edildi.

Akfen Omicron Engil 208 GES içi 29,4 milyon TL katkı payı taahhüt etmişti

Akfen Yenilenebilir Enerji portföyündeki Omicron Güneş Enerjisi Elektrik Üretim şirketi TEİAŞ tarafından Van-Ağrı bölgesi için 29 Nisan 2015 tarihinde  gerçekleştirilen kapasite tahsis yarışmasında 9,95 MW'lık kapasite hakkını MW başına 2,960,000 TL olmak üzere 29,452,000 TL'lik katkı payı taahhüdü teklifi ile kazanmıştı.

Yine Akfen Yenilenebilir Enerji portföyündeki, Türkiye'nin lisanslı alandaki ilk güneş enerjisi santrali olma ünvanına sahip 9,1 MW gücündeki Solentegre GES projesi de 2016'nın Ekim ayında devreye girmişti.

 

 

Birden fazla alıcı için adresler arasında virgül kullanınız.